Kuchnia Shirley Valentine

A co ty na to, Ściana…?

3 Komentarze
Spektakle

Shirley Valentine to kolejny monodram genialnej Krystyny Jandy, który zobaczyłam. W sposób komiczny przedstawiona jest historia pewnej Angielki, która prowadzi dialog-monolog ze ŚCIANĄ.

Rozmowa wygląda tak, jakby to właśnie Ściana była jej najlepszą przyjaciółką, że tylko jej Shirley może powierzyć swoje sekrety. Problemy, które porusza bohaterka są mi obce i nie zawsze je rozumiałam – jednak sposób ich przedstawienia przez Krystynę Jandę był śmieszny, czasami gorzki, a czasami wzruszający. Jest to historia o kobiecie, której nie podobało się jej własne życie i odważyła się na to, by je zmienić. Mnie najbardziej podobała się scena, kiedy Shirley postanawia zostać na stałe w Grecji: „Kiedy moja walizka zniknęła za gumową kurtyną, postanowiłam za nią nie jechać. Wtedy nagle całe lotnisko chciało, żebym wsiadła razem z nimi do samolotu”.

Mam tylko 14 lat, rozterki Shirley to nie nie mój świat, jednak dobrze się bawiłam i na pewno jeszcze nie raz odwiedzę kuchnię bohaterki. To samo zróbcie i Wy, bo WARTO!!

Shirley Valentine, Teatr Polonia, Krystyna Janda

Krystyna Janda zaraz po zakończeniu spektaklu.

Shirley Valentine, Teatr Polonia, Krystyna Janda

Plakat promujący spektakl

Kuchnia Shirley Valentine

Kuchnia Shirley Valentine

Bilet na spektakl

Bilet na spektakl

Teatr Polonia, ceny biletów: 108-120 zł

Opublikował/a

Mam na imię Marta, mam 14 lat. Od ponad roku moją największą pasją jest teatr, a dokładnie teatr muzyczny. Miłością do teatru zaraziła mnie moja mama – pierwszy spektakl („Metro”) pokazała mi kiedy miałam 10 lat i od tamtej pory oglądanie przedstawień muzycznych to moje ulubione zajęcie. Odkąd poznałam musical nie umiem wyobrazić sobie miesiąca bez przynajmniej jednej wycieczki do teatru, choć zazwyczaj jest ich trochę więcej…

3 thoughts on “A co ty na to, Ściana…?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s