Plakat promujący film.

Mamma Mia: Here we go again! – mam nadzieję, że też na deskach teatru.

2 Komentarze
Filmy, Spektakle

Ostatnio w kinach pojawiła się druga część znanego na cały świat musicalu Mamma Mia!, o dokładnym tytule Mamma Mia: Here we go again!. Mnie udało się go zobaczyć przedpremierowo i – do tej pory – dwa razy, więc myślę, że już coś o nim wiem.

Początek filmu nieco mnie rozczarował, ze względu na brak jednego z głównych bohaterów, ale piosenki słynnego zespołu szybko poprawiły mi humor. Usłyszałam znane mi kawałki, ale także te, których wcześniej nie znałam. Pojawiły się też piosenki zaśpiewane przez znaną na cały świat Cher. Nigdy nie lubiłam słuchać jej głosu, ale wykonanie Fernando i Super Trouper bardzo mi się podobało. Film był wesoły, przyjemny i wzruszający – taki, jakiego oczekiwałam. Mam nadzieję, że doczekam się jego inscenizacji w Teatrze Muzycznym Roma – tak jak w przypadku pierwszej części, …

Plakat promujący film.

Plakat promujący film.

… której niestety nie ma już w repertuarze teatru, ale chcę o niej wspomnieć, bo jest dla mnie szczególnie ważna. Pierwszy raz zobaczyłam ją w 2015 roku i wtedy nie za bardzo mnie zainteresowała. Jednak gdy udałam się do teatru po raz drugi zrozumiałam, że to moja ulubiona historia i długo nic jej nie przebije – Mamma Mia! skradła moje serce.

Światowa premiera sztuki miała miejsce 6 kwietnia 1999 roku w Prince Edward Theatre na West Endzie, w Londynie, a w Polsce 21 lutego 2015 roku w Teatrze Muzycznym Roma, w Warszawie. Ja widziałam jedynie polską wersję i bardzo chciałabym zobaczyć również angielską. Jednak Mamma Mia! jest znana w wielu innych państwach – na całym świecie jest wystawiana co najmniej 7 razy dziennie.

Pomimo, że ABBA od ponad 30 lat nie jest zespołem, ludzie wciąż pamiętają i śpiewają ich piosenki. Gdyby nie oni, Mamma Mia! nigdy by nie powstała. Dzięki nim cały świat tańczy w rytmie Dancing Queen. Grecka historia na zawsze pozostanie w moim sercu, więc w mojej interpretacji tytuł brzmi: Mamma Mia: Here we go always!

Teatr Muzyczny Roma

 

Opublikował/a

Mam na imię Marta, mam 14 lat. Od ponad roku moją największą pasją jest teatr, a dokładnie teatr muzyczny. Miłością do teatru zaraziła mnie moja mama – pierwszy spektakl („Metro”) pokazała mi kiedy miałam 10 lat i od tamtej pory oglądanie przedstawień muzycznych to moje ulubione zajęcie. Odkąd poznałam musical nie umiem wyobrazić sobie miesiąca bez przynajmniej jednej wycieczki do teatru, choć zazwyczaj jest ich trochę więcej…

2 thoughts on “Mamma Mia: Here we go again! – mam nadzieję, że też na deskach teatru.”

  1. Pingback: Musical – moja największa pasja | Marta W Teatrze

  2. Pingback: Eastwick wie – ale czy o wszystkim? – Buba w Teatrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s