Materiały promocyjne spektaklu

Potworna rodzinka prosto z Poznania, czyli ,,Rodzina Addamsów”

5 Komentarzy
Spektakle

Jak obiecywałam (tutaj), tak się stało. Kolejna wycieczka do Poznania zaliczona, kolejny świetny  musical obejrzany i kolejna relacja dla Was. 🙂

Tym razem zawitaliśmy w domu niezwykłej rodzinki – w domu ADDAMSÓW.

W tym domu wszystko było na opak, chociaż członkowie rodziny zapewniali, że zapraszają do „naszego zupełnie normalnego domu”. Na pozór – normalna rodzinka: rodzice, siostra i nieznośny, młodszy brat, trochę jak u mnie. Addamsowie jednak w niczym nie przypominają tradycyjnej rodziny, może oprócz tego, że bardzo się kochają i o siebie troszczą.

Nam sprawia radość to, co kolorowe, ładne, śmieszne – dla nich szczęściem jest rozpacz, ból, śmierć. Powiedziałabym nawet, że dla nich największym szczęściem jest nieszczęście. Kiedy Mama – Morticia Addams – dostała kwiaty, odcięła im szypułki, a do wazonu włożyła same łodygi, a najlepszą zabawę siostry i brata stanowiło rażenie młodszego prądem. Z kolei najmłodszy Addams (Pugsley) ma probemy z zaśnięciem, gdy w szafie nie ma potwora.

Opowieść kręci się wokół historii miłosnej Wednesday Addams, która „pechowo” zakochuje się w tradycyjny, szczęśliwy sposób w normalnym chłopcu – Lucasie. Młodzi chcą, by rodzice się poznali i tak spotykają się dwa różne światy…

Tak jak w przypadku Footloose Teatr Muzyczny w Poznaniu, pomimo małej przestrzeni scenicznej, pokazał naprawdę wielkie widowosko.

Większość układów choreograficznych została zatańczona po mistrzowsku przez zestaw świetnie ucharakteryzowanych umarlaków – to zasługa Eweliny Adamskiej-Porczyk – autorki choreografii i Ilony Binarsch – autorki kostiumów i charakteryzacji.

To dopiero moja druga wizyta w Poznaniu, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że artyści tego Teatru świetnie śpiewają. Dla mnie bezkonkurencyjna tego dnia była Dagmara Rybak (Wednesday Addams). Jej wokal przeszywał na wskroś. Wielką niespodzianką był dla mnie występ Barbary Melzer (Morticia Addams). Uwielbiam ją od dnia, kiedy zobaczyłam ją jako Tanyę w spektaklu Mamma Mia! w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Cały spektakl poruszała się niczym zjawa – sunęła po scenie, a jej tanga w parze z Radosławem Elisem nie da się zapomnieć.

Barwny wachlarz postaci uzupełniają Babcia (tak naprawdę niewiadomo iluletnia i czy w ogóle należy do rodziny), brat Taty (Gomeza Addamsa) – Fester oraz kamerdyner Lurch, który przemawia dopiero na koniec spektaklu. Sceny z ich udziałem to zabawne uzupełnienie historii Addamsów.

Morał, który płynie z „okropnego” spektaklu mówi, że niezależnie od tego, jaka jest rodzina, skąd pochodzi i co ją uszczęśliwia, najważniejsze jest to, by wszyscy się kochali, pragnęli szczęścia reszty i byli wobec siebie szczerzy.

Spektakl w reżyserii Jacka Mikołajczyka jest koprodukowany z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie również niedawno odbyła się jego premiera, wybieram się pod koniec listopada, relacja na blogu wkrótce. 🙂 Ja nie mogę się doczekać!!

 

 

Ścianka w foyer Teatru Muzycznego w Poznaniu

Ścianka w foyer Teatru Muzycznego w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu, ceny biletów: 50 -120 zł

Opublikował/a

Mam na imię Marta, mam 14 lat. Od ponad roku moją największą pasją jest teatr, a dokładnie teatr muzyczny. Miłością do teatru zaraziła mnie moja mama – pierwszy spektakl („Metro”) pokazała mi kiedy miałam 10 lat i od tamtej pory oglądanie przedstawień muzycznych to moje ulubione zajęcie. Odkąd poznałam musical nie umiem wyobrazić sobie miesiąca bez przynajmniej jednej wycieczki do teatru, choć zazwyczaj jest ich trochę więcej…

5 thoughts on “Potworna rodzinka prosto z Poznania, czyli ,,Rodzina Addamsów””

  1. Pingback: 10 x Next to Normal | Marta W Teatrze

  2. Pingback: Eastwick wie – ale czy o wszystkim? – Buba w Teatrze

  3. Pingback: Rodzina Addamsów – Warszawa vs. Poznań! – Buba w Teatrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s