Zdjęcie ze strony Teatru Syrena.

Eastwick wie – ale czy o wszystkim?

6 Komentarzy
Spektakle

Musical Czarownice z Eastwick to kolejna brawurowa produkcja Teatru Syrena, którą dane mi było zobaczyć.

Reżyserem polskiej inscenizacji jest (tak jak w przypadku Rodziny Addamsów) Jacek Mikołajczyk. Czarownice z Eastwick po raz pierwszy zobaczyłam w czerwcu ubiegłego roku, a niedawno po raz kolejny. Niestety, przedstawienie to widziałam w podobnej obsadzie… miałam nadzieję na to, że za drugim  razem zobaczę innych artystów, lecz było niemalże tak samo jak w czerwcu, ale… było bardzo dobrze!

O czym opowiadają Czarownice z Eastwick?

Historia, którą opowiada spektakl, rozgrywa się w małym miasteczku – Eastwick, gdzie wszystkie rodziny są pseudonormalne, a w rzeczywistości brak w nich zrozumienia i miłości. Wszyscy mieszkańcy są oburzeni trzema kobietami (Alexandrą, Jane i Sukie), które nie pasują do schematu perfekcyjnego miasta – są atrakcyjnymi singielkami, czekającymi nieustannie na mężczyznę swojego życia (chociaż każda na swój sposób 🙂 ).  W pewien wspólny, zakrapiany winem wieczór, marząc o idealnym mężu, przypadkiem wypowiadają zaklęcie, za sprawą którego w mieście zjawia się tajemniczy Darryl Van Horne. Jego przeprowadzka do Eastwick budzi wiele kontrowersji i rozpoczyna serię bardzo dziwnych, burzliwych zdarzeń… W tle rozgrywa się historia miłosna między Michaelem (synem jednej z czarownic) i Jennifer (córką jednej z przykładnych pań domu).

Zdjęcie ze strony Teatru Syrena.

Zdjęcie ze strony Teatru Syrena.

Czarownice z Eastwick to barwny spektakl z żywą muzyką i dynamiczną choreografią autorstwa Jarosława Stańka (efekty jego pracy mogłam podziwiać w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu Grease)

Mnie najbardziej podobały się dwie piosenki:  Brudne Pranie (Dirty Laundry), która opowiada o tym, że tak samo jak brudne ubrania, każdy problem można wyprać. Oprócz tego utwór ten jest energiczny i bardzo łatwo wpada w ucho, a choreografia przyciąga oko – pomysł z tancerzami w pralkach bardzo ciekawy.  Druga z nich to Taniec z Demonem (Dance with the Devil), która została wykonana dwa razy (w trakcie i na koniec) i idealnie spuentowała cały spektakl.

Ciekawe, kiedy zobaczę Czarownice w innej obsadzie…

Jak już wspomniałam, spektakl widziałam do tej pory dwa razy – w podobnej obsadzie. W rolach głównych wystąpili Przemysław Glapiński (jako Darryl), Ewa Lorska (jako Alexandra), Anita Steciuk (jako Jane) i Paulina Grochowska (jako Sukie). W rolach młodych zakochanych wystąpili Agnieszka Tylutki oraz Karol Drozd.

Jeśli następnym razem będę jechać na Czarownice, to mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć Barbarę Melzer – znaną mi z Mamma Mii! w Romie i Rodziny Addamsów w Poznaniu. Jest to jedna z moich ulubionych aktorek musicalowych. Tak czy inaczej – spektakl naprawdę mi się podobał i uważam, że każdy teatromaniak powinien go zobaczyć! Były to świetnie spędzone 3 godziny w rytm wielkich przebojów! Kolejne produkcje Teatru Syrena sprawiają, że teatr ten na zawsze zagości na musicalowej mapie nie tylko Warszawy, ale – w moim wypadku – całej Polski. W  niecierpliwym oczekiwaniu na najnowszą premierę Next to Normal zapraszam do lektury mojego bloga, bedzie się działo!

Zdjęcie zrobione na ściance podczas czerwcowej wizyty w Teatrze Syrena.

Zdjęcie zrobione na ściance podczas czerwcowej wizyty w Teatrze Syrena.

 

Opublikował/a

Mam na imię Marta, mam 14 lat. Od ponad roku moją największą pasją jest teatr, a dokładnie teatr muzyczny. Miłością do teatru zaraziła mnie moja mama – pierwszy spektakl („Metro”) pokazała mi kiedy miałam 10 lat i od tamtej pory oglądanie przedstawień muzycznych to moje ulubione zajęcie. Odkąd poznałam musical nie umiem wyobrazić sobie miesiąca bez przynajmniej jednej wycieczki do teatru, choć zazwyczaj jest ich trochę więcej…

6 thoughts on “Eastwick wie – ale czy o wszystkim?”

  1. Pingback: 10 x Next to Normal | Marta W Teatrze

  2. Pingback: Kobiety na skraju załamania nerwowego, czyli… historia pewnego mężczyzny?! – Buba w Teatrze

  3. Liliana pisze:

    Spektakl też widziałam zgadzam się się z Twoją opinią. W moim odczuciu pisząc o nim pięknie zachęciłaś do obejrzenia tego przedstawienia innych widzów!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s