Z zeszłorocznego koncertu, z profilu facebookowego artystki

Taki pejzaż namalowała Anna Sroka-Hryń!

34 Komentarze
Koncerty

Ostatni koncert cyklu Kobiety, kobiety to piosenki Ewy Demarczyk

Aktorka nazywana Czarnym Aniołem Piwnicy pod Baranami od lat nie występuje, a dla mnie koncert Anny Sroki-Hryń pod tytułem Ulica, którą płyną moje dłonie to najlepsza okazja, żeby poznać repertuar wielkiej divy Polskiej Piosenki.

Artystka wykonała szereg utworów, kompozycji Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego do przepięknych tekstów polskich poetów (Mirona Białoszewskiego, Juliana Tuwima, Wiesława Dymnego, Andrzeja Szmidta). Zabrzmiały takie utwory jak: Taki pejzaż, Groszki i róże, Karuzela z Madonnami, Skrzypek Hercowicz, Konie Apokalipsy. Jedną z moich ulubionych jest jednak Grande Valse Brillante, którą znam ze spektaklu Tuwim dla dorosłych. Wtedy także została pięknie zaśpiewana, ale wczorajsza  bardziej ekspresyjna interpretacja artystki pobiła poprzednią. Podobał mi się również Tomaszów, jego powolny rytm i melancholia…

Urszula Borkowska napisała muzykę do tekstu wiersza Apollinaire’a Loreley

Niespodzianką wieczoru był utwór Loreley Apollinaire’a, do którego muzykę skomponowała aranżerka wszystkich piosenek tego koncertu – Urszula Borkowska. Obie Panie z pomocą zespołu stworzyły przepiękny obraz historii nieszczęśliwej i samotnej czarownicy, która z rozpaczy po stracie ukochanego, chciała umrzeć. Mam nadzieję, że ta piosenka to tylko początek i obietnica kolejnych kompozycji, które tylko Anna Sroka-Hryń może wykonać!!

Spośród wszystkich koncertów w cyklu Kobiety, kobiety, ten widziałam i słuchałam po raz pierwszy – czekałam ponad rok. Bardzo się cieszę, bo gdyby nie Anna Sroka-Hryń, pewnie nigdy nie sięgnęłabym po repertuar Ewy Demarczyk. Równocześnie mam nadzieję, że zakończenie tym koncertem całego cyklu nie oznacza, że Kobiety, kobiety już nigdy nie wrócą do Romy! Pisząc o koncertach Ani Sroki-Hryń nie potrafię nie powiedzieć, że jedyną wadą koncertu, było to, że skończył się tak szybko!

Już za tydzień zapraszam was na relację z kolejnego spektaklu z udziałem mojej ulubionej aktorki – Next to Normal – nie mogę się doczekać!

Tylko na moim blogu dowiecie się, dlaczego moja rodzinka także jest trochę next to normal 😛

Poniżej linki do relacji ze wszystkich pozostałych koncertów tego cyklu:

Billie Holiday

Edith Piaf

Vintage

Osiecka

Z zeszłorocznego koncertu, z profilu facebookowego artystki

Z zeszłorocznego koncertu, z profilu facebookowego artystki

Opublikował/a

Mam na imię Marta, mam 14 lat. Od ponad roku moją największą pasją jest teatr, a dokładnie teatr muzyczny. Miłością do teatru zaraziła mnie moja mama – pierwszy spektakl („Metro”) pokazała mi kiedy miałam 10 lat i od tamtej pory oglądanie przedstawień muzycznych to moje ulubione zajęcie. Odkąd poznałam musical nie umiem wyobrazić sobie miesiąca bez przynajmniej jednej wycieczki do teatru, choć zazwyczaj jest ich trochę więcej…

34 thoughts on “Taki pejzaż namalowała Anna Sroka-Hryń!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s